вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się psują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drewna istotne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Całkowicie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий